OKNA – trudny wybór

Zapewne każdy z nas pragnie mieć w domu przytulnie i ciepło. Wielu z naszych czytelników wie doskonale, że nadchodząca jesień i zima w aktualnym klimacie nie służy do prostych, co sprowadza do tego, że ponosimy coraz znaczne koszty za ogrzewanie. Pytanie, co należy zrobić aby temu zapobiec?. Rozwiązanie jest proste. Należy optymalnie ocieplić dom, wykonać wymianę starych, nieszczelnych okien na nowe, co daje zadowalającą izolację termiczną. Sporządziliśmy dla Ciebie artykuł poświęcony ostatniemu rozwiązaniu.

W obecnej chwili nabywca staje przed dylematem jakim jest wybór prawidłowych okien. Nie ulega żadnych wątpliwości, że jest to inwestycja na wiele lat. Zapewne warto poświęcić trochę czasu i wyselekcjonować okna i dopasować parametry, gdyż późniejsza ich wymiana to tylko dodatkowe koszty, których można uniknąć myśląc perspektywicznie. Na rynku mamy dostępne wielorakie rodzaje stolarki okiennej. Ostatnimi czasy wybieramy elementów wykończeniowych w ramach PCV, stali, drewna albo aluminium. Z własnego doświadczenia polecamy jak najbardziej produkty metalowe bądź te utworzone na podstawie polichlorku winylu, dlatego po montażu ich w ramie wyróżniają się przy tym bardzo dobrą izolacyjnością cieplną. Nie bez przyczyny okna pasywne czy energooszczędne są wyprodukowane właśnie z PCV. Niestety w przeciwieństwie do aluminium materiał jest wrażliwy na zmiany temperatury-kurczy się i rozszerza, czyli pracuje. W porównaniu do drewna wygrywają tym,że nie ma potrzeby konserwacji a przy niewłaściwych warunkach atmosferycznych nie stworzy deformacji czy może obniżenia właściwości termoizolacyjnych.
Większość inwestorów zastanawia się, czy warto kupić okna w ramie stalowej, aluminiowej czy z PCV, co umożliwia dostosowanie ich koloru nadając właściwy wygląd i dopasowanie do wymagań oraz potrzeb budynku.

 

Wybór należy do nas jaki produkt wytypujemy. Jednak nie możemy zapomnieć i dokonać wyboru na produkt wyposażony w trzy anie dwie tafle szyb. Zagwarantuje to stanowczo lepszą szczelność okna, dzięki czemu zapewni, że ciepłe powietrze nie ulotni się na zewnątrz poprzez nieznaczne szczeliny, a jego obszar będzie wdmuchiwane zimne powietrze z zewnątrz. Już w tym miejscu warto wyraźnie podkreślić, że coraz większa liczbą Polaków rozważa decyzję aby, zrealizować zakup okien trzyszybowych. Pozwala to cieszyć się znacznie lepszą izolacją termiczną a ponadto gwarancją lepszego bezpieczeństwa i spokoju.

Statystyki wyraźnie wskazują, że stolarkę okienną wymienia się średnio raz na 30-40 lat. Czy warto zatem tak długo żyć w domu i czuć się źle. Inwestycja w dobre okna przyczyni się do redukcji kosztów związanych z ogrzewaniem oraz zadowolić się przebywaniem w komfortowych warunkach termicznych.
Jeżeli mamy trudności samemu podjąć odpowiednią decyzję co do wyboru danego produktu, nie bójmy się zapytać o radę fachowca.